nem kopácsol… hallgat a gitár…

Posted by | Sajtó | No Comments

nem kopácsol… hallgat a gitár… a cipész az angyaloknak varr tovább…

Csodás valóság voltál, álmokkal teli, és most utolérhetetlen álom lettél… Isten veled BARÁTOM! Nyugodj Békében!

 

Tompai Attila CsabaKaposvári József emlékére

Mint egy úr talpig fehérben fogadod a temérdek feketét
És mi gyűlünk hogy az Úr elé toljunk bús szívünk szekerén
Hiába a sok virág éjszínre festett minket a gyász
Mint a földet mi elnyeli tested s lelked mennybe száll
Míg mi itt maradunk s leszünk búsan kevesebbek
Sír a gitár a hegedű és mi emberek
Ismerőssel és ismeretlennel együtt
Kísérve téged az égre tekintünk
Az angyalok elteszik a hárfát
A zenét ma gitáron játszák
S mi csak gyűlünk mint a varjak
Szomorún itt maradtak
Károgjuk a hiányt
Károgunk úgy bánt
És kár meg kár
Ki voltál
Nincs már
Kár

2017.02.11.

Feladta a harcot…

Posted by | Sajtó | No Comments

Gyászol Makó, gyászol a sztárvilág. Elhunyt a „sztárok cipészeként” emlegetett Kaposvári József, aki sosem volt hétköznapi cipőkészítő. A lábbelikbe ugyanis egy kicsit a lelkét is belevarrta.

Egy héttel ezelőtt még lázasan tervezgetett Kaposvári József. Kedvenc együttese, a Tankcsapda koncertjére készült, el akarta készíteni a Guinness-rekordnak szánt legnagyobb női cipőt, és még több szeretetet akart adni feleségének, valamint szeme fényének, kislányának.

 

Nevét a fél ország és a sztárvilág is jól ismerte, hiszen készített már lábbelit Szentpéteri Csillának, Lukács Lacinak, Emiliónak, Lázár Jánosnak, Jakupcsek Gabriellának, Mező Misinek, Rákóczi Ferinek és Caramelnek is. Fogyatékossággal élt, ortopéd cipőt hordott, és éppen ezért gyakran segített rászorulóknak egy-egy lábbelivel, de a helyi tulipános óvodát is megörvendeztette játékokkal. Néhány nappal ezelőtt a mentő szállította kórházba Józsit, aki régóta küzdött szívbillentyűzavarral, ám a szíve most végleg feladta a harcot.

– Még bennünk sem tudatosult, hogy Józsi meghalt, megpróbáltam elmagyarázni a kilencéves kislányomnak is, aki katolikus iskolába jár. Talán majd szombaton, a temetésen fel tudom fogni, hogy mi történt – nyilatkozta a Lokának az elhunyt felesége, Anikó, és hozzátette: az óriási, Guinness-rekordnak számító női cipőt, amelyet Józsi a makói hagymafesztiválra szeretett volna megcsinálni, már az égben készíti el.

A híres makói cipész nagyon igényes volt a munkájára, még a tökéletesnél is tökéletesebbet akart. Missziójának tekintette, hogy olyan cipőket készítsen, amelyek „kényelmesen viszik el” viselőjüket akár a világ másik felére is.

A suszterből lett Mester „meséje” – Ugodi Tibor

Posted by | Sajtó | No Comments

Így fogom az unokáimnak mesélni egykor.

Valamikor még azon a napokon, amikor a cipők egyre nagyobb és nagyobb számban kerültek ki képes posztként a facebook oldalamra, és kerestem a provokatív színek és formák világát. Néztem a hazai nagynevű mesterek cipőit, mert persze, ha már hazai stílus, és divat oldal akkor legyünk hívek ahhoz ahol élünk, és “sajnos” vagy inkább a hazai közízlésnek köszönhetően extrémebb lábbelik nem jöttek velem szembe, Vass, Rozsnyai, és Sallay, Attila kezét dicsérve. Nem megsértve őket ezzel!Egy privát üzenetet kaptam, hogy “helló, halló Tibor,” nem csak Itália ontja magából színes és formában eltérő tipegőket, hanem van egy mester valahol Makón, és átküldte az úr a mester weboldalának linkjét. Ott és akkor lettem Kaposvári szerelmese. A szavam akadt el, hogy van egy hely, ami nem csak a hagymájáról lesz majd híres, hanem arról, hogy szegel, varr, ragaszt és kopácsol egy cipész, (suszter) aki azt “csinálja”, amit én akkor nagyon, de nagyon keresetem.

A történet további része, úgy alakult, hogy írtam az oldalon található email címére egy levelet, és kértem, hogy had mutassam meg az akkor még szerényebb követői köröm számára, hogy idehaza is van egy mester, aki piros, kék és egyéb “durva” színekkel bolondítja meg a bőr szerelmesit. Rohadtul nem jött válasz, és már-már ott tartottam, lévén csak a weboldallal való kommunikálás, hogy na, ez a mester sem áll szóba egy ilyen kis “divatmumussal”, mint ahogy ezt Vass, Rozsnyai se tette meg. Meg aztán ki is vagyok én, hogy a mesterek, akik miniszterek, sztárok lábára alkotnak “surranót”, holmi stílus zugfirkásszal szóba álljanak. Meg is nyugodtam. De mivel nem tudom megállni, hogy ne osszak meg szép cipőkről képeket, hát Kaposvári úr cipőinek képeit lelopva az oldaláról, akkor sok alkalommal osztottam meg, hogy láss csodát divatok követői, milyen csodára leltem.

Eltelt egy hónap is, amikor csörgött a telefonom és egy kedves, háttérben az egy kis kopácsolás zajával társult hang szólt a telefonba. “Szia, én vagyok Kaposvári József, te meg az, vagy akiről egy zenész haverom mesélt, hogy valamilyen facebookos oldalon nyomod a cipőimet.” Szám tátva, és persze rögtön mondtam, hogy igen. Vagy két és fél évvel ezelőtt így indult a mi kapcsolatunk, ami aztán barátsággá fejlődött és egyfajta szimbiózisban vált eggyé. ( Ahogy ezeket a sorokat írom, sírok mint egy kisfiú, és nem tudok mit kezdeni az elmúlt napokkal… ) Mert az volt, szimbiózis. Én egyfajta rajongással kezeltem Őt, és mivel a cipők azok, amelyek engem az órák szerelme mellett a divathoz kötöttek, nem is tudtam szabadulni tőle, és követve a nagy márkák újabb és újabb modelljeit, küldtem át a képeket Józsi számára. “Ezt nézd, ez lesz a trend, ezt meg tudod csinálni? “ Ő pedig azt mondta, miért is ne. Csak legyen hozzá, aki pénzt ad az anyagra. De volt olyan is, hogy a maradék bőreit áldozta be egy megfuttatott cipő kedvéért. Persze aztán lett gazdája is. Ez így ment, és sokáig csak virtuálisan tartva az egyre szorosabbá váló kapcsolatot. Majd előállt, hogy jönnek a kis családjával a Balaton mellé, és fussunk ott össze végre, mert levenné a lábamról a méretet. Siófokon szó szerint 45 fokos hőségben, a főtéren lévő kávézó teraszán jött létre a nagy találkozó. Álmos Holland srácok egy átbulizott éjszaka után néztek kerek szemmel, hogy egy apró srác, előkap pár dobozt és csodák jönnek ki belőle. Piros, kék és egyéb színű cipők. Ő pedig mesél, hogy ezt most épp kinek, és hova viszi. Majd komoly arccal mondja, hogy akkor körberajzolja a lábam, és leveszi a méretet. Ott a kávézó teraszán, fejünkről és minden pórusunkból ömlő izzadsággal. Életem első ilyen élménye is hozzá köt. Ilyen volt, közvetlen, és laza.

Persze a zene szeretete, is rögvest megállt köztünk, és a sok közös egykori rádiós múltam miatti ismerősök jöttek fel, akinek Józsi készített cipőt. A fenti történet vége pedig az lett, hogy nyár végre elkészült Tibor egyedi cipője. Ami senki másnak, sehol. Mert ez is a hitvallása volt, hogy ha valakinek alkot, akkor az csakis a sajátja lehet. Soha máson nem láthatod azt viszont. Mondanom sem kell ugráltam örömömben. Van gojzervarrott Kaposvári cipőm. Díszdobozban, ahogy azt kell. Ezek után, a közös tervek és még több egyeztetetés, hogy lehetne Budapesten bemutató termet szerezni, és még több helyre vinni a mesteri alkotásokat. Álmok, és néha megvalósuló remények kötöttek egyre szorosabb kapcsolatot köztünk. Álmok. Majd a közös öröm, hogy a média felkapja és egyre több hazai híresség csináltat nála cipőt. Ismeri meg a kedves, és közvetlen srácot. Tervek, hogy “Attila Cipő” után ő akar a mester nyomdokán haladva az év világbajnok cipészmestere lenni. Készült rá, mesélt mi lesz a következő nagy dobása. Küldte rendületlen a kis műhelyben telefonon készült fotókat, én, pedig ahogy időm engedte, nyomtam neki egy-egy szöveget, vagy egy okét. Vagy éppen tettem ki az instagram oldalamra.

Ez így ment négy nappal azelőttig, mígnem olvasom a közösségi oldalon, hogy felesége írja, Józsi meghalt, nincs többé. Hirtelen azt gondoltam, valaki másról ír, mert ez nem lehet igaz. Még két hete egy órát beszélgettünk, mert édesapám januári halála miatt nem tudtam senkivel sem munkáról, sem másról nagyon beszélni, még ő mondta, hogy amikor az ő édesapja elhunyt neki is azt mondták, válasszon egy csillagot fent a nagy égen, és ha nagyon hiányzik, nézzen fel az égre, és ő ott lesz. Most nekem már két csillagot kellett választanom a télvégi csillagos égbolton. Ott nézem őket, az egyik közelebbi, a másik sem sokkal távolabbi pont. Nézem, és nem hiszem el, hogy ez így lehetett. Kaposvári Józsi, a cipőd, amit nekem csináltál legutóbb, már soha nem koptatja a flaszert, bekerül a vitrinbe és ott áll majd, hogy tudjam volt egy barátom,egy igazi “mester”, aki kincset teremtett a két kezével. Jó utat barátom, és az angyalok is hordjanak ezen túl Kaposvári cipőt, ahogy ezt írták neked.

Végül a YouTube csatornán is egy nekrlóg, Beszterczey Judit és Szabó Imre jóvoltából.

 

Temesi Berci makói cipője

Posted by | Egyéb | No Comments

Kaposvári József makói cipészmester számos hírességnek készített már cipőt. Most Temesi Berci basszusgitáros kapott egy különleges darabot.

Major Zsuzsanna – Makó


– Egyszerűen csodálatos, nem találok szavakat. Gyönyörű munka. Azt hallottam,Caramel vitrinben tartja az egyik Kaposvári cipőjét. Most, hogy látom, gondolkozom rajta, hogy lehet én is odateszem – ezekkel a szavakkal vette átTemesi Berci a Makói Hagymafesztiválon elkészült egyedi, a makói mester kézzel készített cipőjét.

A lábbeli különlegessége, hogy a talpára a készítője neve mellett Berci képmása is felkerült. Maga a cipő, ahogyan a fotón is látszik, szépen megmunkált dara. Borjúbőrből készült, de gyíkbőr is került bele.

Nem ez az egyetlen különlegesség, amivel a cipész mostanában dolgozik. Cápa-, rája-, krokodilbőr is megfordult a keze alatt az utóbbi időben. Bercit és Józsit egy közös ismerősük mutatta be egymásnak. Ekkor beszélték meg, hogy elkészül a lábbeli. A méretvétel után a makói műhelyben dolgozott rajta a cipészmester. Az egyes munkafázisokról fotót küldött, folyamatosan egyeztettek.

Berci azt mondta elképzelhető, hogy közelgő születésnapján veszi fel először az új cipőjét. Temesi Bertalan jelenleg az RTL Klub zenei rendezője, az Ének Iskolája című műsorból is ismerhetik. Több televíziós produkció zenei munkatársa, több mint félszáz hanglemez elkészítésében közreműködött.

Kaposvári Józsi egyébként szintén zenész, ő is gitáron játszik. Konkrét információnk ugyan nincs róla, de talán egyszer egy színpadon is láthatjuk őket.

Forrás: Makohirado

Lázár János kézzel varrott cipője

Posted by | Sajtó | No Comments
Lázár János nem csak szavakban támogatja a kis- és középvállalkozásokat – derült ki Kaposvári József makói cipész műhelyében tett mai látogatása során, hiszen rögtön két pár kézzel készült “Budapest” cipőt rendelt meg. A már több magyar popsztárnak is lábbelit készítő cipész azonnal méretet is vett a miniszter lábáról.

Lázár János mai makói látogatása során betért a – többek közt Caramelnek és Mező Misinek, a Magna Cum Laude frontemberének legutóbb pedig Farkas Éva polgármesterjelöltnek is lábbelit készítő Kaposvári JózsefHunyadi utcai cipészműhelyébe, ahol azonnal kiderült, hogy a térség országgyűlési képviselője nem csak szavakban támogatja a makói kis- és középvállalkozásokat, hiszen miközben élénken érdeklődött a cipészszakma makói helyzetéről és lehetőségeiről – rendelt is két pár, kézzel varrott “Budapest” cipőt maga számára.

Végül a miniszter aláírta a műhely sztárfalát is.

Miközben a sztárok cipészeként ismert Kaposvári József levette a kaptafához a miniszter lábának méreteit, beszélgetésükből kiderült, hogy a cipész korábban 20 fős gyógycipőket gyártő kisüzemet vezetett egy nagyobb műhelyben, ám a létszámot csökkentenie kellett, illetve kisebb műhelybe költözött, miután a város helyette egy békéscsabai céget bízott meg az óvodások gyógycipői elkészítésével.

Képeink:

Forrás: makoihirado.hu

Rákóczi Feri gyönyörű makói kézműves cipője

Posted by | Sajtó | No Comments

Ferenc elégedett napközis arca 🙂

“A világ legjobb cipésze, a makói Kaposvári József barátom lepett meg ezzel a gyönyörű darabbal. Igazi, kézműves munka, egyedi dobozzal, gyönyörűűű!!!! Mellőzni tessék a csónak, hajó, belefér a Bazilika, egyéb jelzőket:-))) nem járhatok 38-as lábon!!!”

1613969_651926921529743_2970639188689804793_n

Forrás: R.F. Facebook

Makón készül a sztárok cipője

Posted by | Sajtó | No Comments

Családi hagyományt folytat a magyarcsanádi Kaposvári József, aki Makón készít egyedi cipőket. Többek között Mező Misinek, Molnár Ferenc Caramel-nek, de Mohamed Fatima és Pál Dénes is az ő lábbelijeit viseli – tudtuk meg csütörtök délelőtti Napraforgó magazinunkból.

A cipész tapasztalatai szerint gyakoriak a deformált, rendellenes lábak, és ezeken sokat tud javítani a megfelelően kialakított lábbeli. Olyan problémák esetében kínál gyógyulást vagy enyhülést a speciális cipő, mint például a dongaláb, a bokasüllyedés, az aszimmetria, a csontkinövés vagy a bütyök. Aki megfelelő lábbelit visel – óvodásként például benti cipőként –, annak javul a járása, a tartása, kényelmesebben érzi magát.

Mező Misivel, a Magna Cum Laude frontemberével egy makói koncert alkalmával találkozott. Mivel tudta, hogy az énekes rajong a cipőkért, így könnyen meg is állapodtak az első lábbeli elkészítésében. Olyannyira, hogy a koncert után a zenekar tagjai a cipészműhelyébe is ellátogattak. Mező Misinek ott tetszettek meg a kézzel készült lábbelik és azonnal rendelt is egyet magának.

A Magna Cum Laude frontembere ajánlotta Molnár Ferenc Caramel figyelmébe a makói cipészt, aki rácsodálkozott Mező Misi cipőjére. Az énekes meghívta annak készítőjét legutóbbi szegedi dedikálására. Szintén Makón készítette el cipőjét Rákóczi Ferenc, rádiós műsorvezető, de Mohamed Fatima és Pál Dénes is beállt a sorba.

Kaposvári József elmondta, a Hunyadi utcai műhelyének ajtaján már gyűlnek az aláírások a hírességektől, de nem áll itt meg. Tervei között szerepel neves közéleti személyiségek megkeresése is, de szeretné a következő cipész generációt is kinevelni munkatársaival – tudtuk meg vendégünktől.

Nagy Ágnes / Promenad

Makón készül Rákóczi Ferenc extravagáns cipője

Posted by | Sajtó | No Comments

Makó – A fiatal makói cipész, mint beszámoltunk róla, elsőként Mező Misi, a Magna Cum Laude zenekar énekese számára készített különleges, egyedi tervezésű lábbelit.

Kaposvári József borjúbőrből készít cipőt Rákóczi Ferencnek. Fotó: Szabó Imre

Kaposvári József borjúbőrből készít cipőt Rákóczi Ferencnek. Fotó: Szabó Imre

A nyári makói grillfesztiválon találkoztak először,Kaposvári József ugyanis nagy rajongója az együttesnek, ráadásul hobbiként maga is muzsikál, basszusgitározik. Az ismeretségből aztán barátság szövődött, azóta több pár is kikerült a műhelyből Misinek, aki megígérte: ismerőseinek ajánlani fogja a makói mestert. Úgy tűnik, állta a szavát, mert azóta újabb celeb kapott kedvet ahhoz, hogy szerencsét próbáljon az ügyes kezű makói suszternél. A Class FM műsorvezetője, Rákóczi Ferenc kedden járt először Kaposvári József Hunyadi utcai műhelyében, hogy a számára még készülőben lévő egyedi borjúbőr cipőt felpróbálja.

Kposcipo

Mint kiderült, Rákóczi Ferenc gitárosként egykor szintén tagja volt a Magna Cum Laude zenekarnak, csak – mint a neves rádiós mondja – a többiek időközben megtanultak zenélni. Ami pedig a cipőt illeti, egyszer beszéltek róla személyesen Kaposvári Józseffel, aztán küldött neki képeket olyan cipőkről, amelyek tetszenek neki. Az egyedi tervezésű, különleges orrú, amúgy fekete és királykék színben pompázó lábbeli a mester reményei szerint szilveszterig lesz kész, gazdája pedig egyaránt fogja hordani alkalmi és hétköznapi cipőként. – Extravagáns cipő egy extravagáns úriembernek – jellemezte a készülőben lévő alkotást Kaposvári József, Rákóczi Ferenc pedig ezt azzal toldotta meg: vagány lesz!

Forrás: SZABÓ IMRE – DÉLVILÁG